falbakma.com logo

Kahve Falı SembolleriBurçlar

Başak Burcu

Başak (Virgo) 23 Ağustos – 22 Eylül

                                                                                          GENEL ÖZELLİKLERİGurubunuz : Toprak, negatifBurcunuzun cinsiyeti : DişiÜstün yeteneğiniz : Disiplinli ve metotlu bir hayatÖzelliğiniz : Dikkatli ve her şey ile ilgili olmakEmeliniz : Toplum içinde beğenilmekAmacınız : Başarı yolunda daima yükselmekYenmeniz gereken huyunuz : Çekingenlik ve cesaretsizlikUğurlu gününüz : ÇarşambaUğurlu taşınız : Koyu mavi safir ve zebercetUğurlu madeniniz : CivaUğurlu renkleriniz : Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisiUğurlu çiçekleriniz : Açelya, sari menekşe, lavanta çiçeğiUğurlu kokularınız : Leylak, limon ve sardunyaUğurlu müziğiniz : Eski, romantik şarkılarOlumlu yönleriniz : Titiz, inceleyen, dikkatli, tertipli ve alçak gönüllüsünüz.Olumsuz yönleriniz : Telaşçı, endişeli, aşırı eleştiren, müşkülpesent, törelere aşırı bağlı, kılı kırk yaran.Muhtemel hastalıklarınız : Karın bölgesi hastalıkları , karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları.Uygun olan eş : Boğa ve OğlakBaşarılı olacağınız meslekler : Çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, muhasebeci.

basak-burcu

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

 • Kendi potansiyellerinin en üst, en arıtılmış düzeyine çıkmaktır.
 • Hangi doruğa ulaşırsa ulaşsın hedefi daha yukarıdır.
 • Saflık, doyum, anlam içerme, zor işler ve ulaşılması zor hedefler Başak’ın konularıdır.
 • Başak’ın ana kaynağı kişisel dönüşüme (transformasyona) duyduğu açlık ve mükemmellik duygusudur.
 • Gerçeklerle ilgili kılı kırk yaran, vicdanlı bir dürüstlüğü vardır.
 • Mükemmel ile gerçek arasındaki gerilim Başak’ın büyümesini hızlandırır, yönlendirir ve onu değişime zorlar.
 • Asla halinden memnun, kayıtsız değildir.
 • Repertuarında tembellik yer almaz.
 • Kişisel önemini abartmaya karşı kendini sigortalamış olması onu mütevazı yapar.
 • Stratejisi hizmettir.
 • Başak kendisine içsel olarak bakar, parlatılabilecek özelliklerini bulur ve pragmatik gerçekçiliğiyle yollar bularak bunları dünyaya sunar.
 • Özen, dikkat ve sabır gerektiren işler, sorumluluk duygusu, insanlara hizmet Başak’a çok doğal gelir.
 • Gölgesi kaynağı olan kusursuzluk anlayışının çarpıtılmasıyla ortaya çıkan sakatlayıcı ve yok edici öz eleştiridir.
 • Bunu dış dünyaya eleştiricilik, alaycılık ve çevresindeki herhangi bir şeye (veya her şeye) olumsuz bakarak yansıtabilir.
 • Öğrenmesi gereken; kendisini affetmektir.
 • Kendisini yargılama kapasitesini kendisini olduğu gibi kabullenerek törpülemelidir. Aksi taktirde, sıkıcı bir şüphe ve kendini kısıtlama çizgisine gider.
 • İçsel bir eksikliğini özverili davranarak saklama duygusundan kurtulmalıdır.
 • Detaylarda kaybolmadan bütünü görebilmesi için gerekli ile gereksizi ayırtmasını öğrenmesi şarttır.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ
Başak burcunda doğan erkek; varlıklı da olsa, daima çalışsa da yine para ister. Onun servete saygısı büyüktür. Dolayısıyla zengin veya varlıklı kadınlar onun ilgisini çeker. Bu erkek aşktan korkar. Bu konuda yenemediği bir çekingenliği vardır. Onunla evlenmek istiyorsanız önce dost olmalısınız.
BAŞAK BURCU KADINI
Başak kadınının hayatında, güzelliğin ve hislerin yeri büyüktür. Her şeyden önce başak kadını evine çok düşkündür. Evi çekip çevirmekten zevk duyar. Zeki ve mantıklı olduğu içinde bunda hiç zorlanmaz. Evi her zaman derli toplu ve zevklidir. Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verir. Çevresi daima kalabalıktır. Çünkü konuşması ve zekice sözleri sayesinde insanları kendisine bağlamayı bilir. Zaman zaman tenkitçi olmasına karşın herkesi olduğu gibi kabul eder.
YÜKSELEN BURCUNUZ BAŞAK
Eğer Astroloji haritanızda Başak Burcu yükseliyorsa o zaman hemen her konuya analizci bir şekilde bakıyorsunuz demektir. Detaylara aşırı derece dikkat göstermeniz size içinde bulunduğunuz konunun esasının idrak ettirmeyebilir. Hem kendi hakkınızda hem de etrafınızdakiler hakkında kritik düşünüp giriştiğiniz her işte mükemmellik arıyorsunuz. Bu yüzden kendinize olan güveninizin artması için etrafınızda her şey düzenli bir biçimde olması gerekiyor. Ayrıca her yapmak istediğiniz işte ilk önce o iş ile ilgili olan gerçekleri inceliyorsunuz..

Etiketler: , , ,

One Comment

 1. hulya07 Mart 2013 at 22:11Yanıtla

  yorumlariniz cok isabetli tebrik ediyorum.ayrintili bakim icin size ulasabilecegim numara veya email var mi.tesekkurler

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

siberalem canlı sohbet
Kahve Falı Sembolleri
Kahve Falı Sembolleri
Ücretsiz Tarot Falı

tarot

Yıldızname

yildizname (1)

Günlük Burç Yorumları

burc3 (1)