falbakma.com logo

Kahve Falı SembolleriBurçlar

Koç Burcu

Koç (Aries) 21 Mart – 20 Nisan

Yer yüzünde semaya bakıldığı zaman milyarlarca yıldızlar görülür. Bu yıldızların yaptığı çeşitli oluşumlar ve kümelenmelere takım yıldızları ya da Astroloji´deki genel ifadeyle Burçlar ismi verilir. Ayrıca Astroloji’de ışık tabanlı çalışma söz konusu olduğu için, gözle görülebilen takımyıldızların yanında, sabit, tekil yıldızların da kendi içlerinde çok önemli anlamları vardır Astrolojik açıdan önemi olan oniki tanesidir. Bu oniki burca Astrolojide Zodyak burç kuşağı ismi verilir.

GENEL ÖZELLİKLERİ

Gurubunuz : AteşBurcunuzun Cinsiyeti : ErkekÜstün Yeteneğiniz : Canlılık ve HareketÖzelliğiniz: Yeni girişimler, Cesaret ve atılganlık.Emeliniz: Öncülük, liderlik, yol göstericilikAmacınız : Başarı ve zaferYenmeniz Gereken huyunuz : Kesinlikle sabırsızlıkUğurlu gününüz : SalıUğurlu taşınız : PırlantaUğurlu renkleriniz : Kor Kırmızısı, Nar ÇiçeğiUğurlu müziğiniz : Hızlı tempolu parçalar ve marşlarMuhtemel hastalıklarınız : Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklarUğurlu olan eş : Aslan ve YayBaşarılı olacağınız meslekler : Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işlememecilik, komutanlık, kimyacı operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk.

koç-burcuKARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

 • Son derece hareketli ve dinamiktir
 • İstekleri de fevkalade güçlüdür.
 • Hatta yaşamını istekleri yönlendirir denilebilir.
 • Bu insanda güçlü bir “ben” duygusu vardır.
 • Bilimi ve bilimle uğraşanları sever hatta pozitif bilim onun da büyük ilgisini çeker. Çünkü kesin ve açık şeylerden hoşlanır.
 • Davranışları ani, tepkileri ise serttir.
 • O ayrıca bağımsızlığına çok düşkündür.
 • Sık sık hiç düşünmeden eyleme geçer.
 • Düşündüğü zaman susar, ama eğer konuşmamasını gerektiren bir durum varsa işkenceye bile karşı koyabilir.
 • Her şeyin açık olmasından hoşlanır.
 • Eğer bir konuda değişik düşünüyorsa bunu saklamanın sahtekarlık olduğuna inanır.
 • Koç dünyaya savaşçılık, canlılık ve hayatta kalma güdüsü ile silahlanmış olarak gelir. Her türlü yıldırmaya, pürüze ve kuşkuya rağmen istek ve iradenin üstün gelebilmesi yeteneğini temsil eder.
 • Dürüstlük, didişmecilik, heveslilik, bağımsızlık ve cesaret Koç’un kaynaklarıdır. Boş teorilere kafa yormayan, gereksiz duygusal inceliklerle vakit harcamayan, dışa dönük bir idealisttir.

KOÇ BURCU ERKEĞİ
Koç burcunda doğan erkelerle kadınların müşterek tarafları bulunmakla beraber hiç benzemeyen yönleri de çoktur. Yıldızı Mars, Koç burcunda olan erkeğe cesaret, atılganlık, sevimlilik, etkileme gücü, hiddet, şiddet, enerji verir. Bu tip erkekle geçinmek pek kolay değildir. Zira Koç burcunun erkeği her şeyden önce kendi düşüncelerinin, fikir ve özelliklerinin doğru olduğuna inanır.
KOÇ BURCU KADINI
Koç burcunda doğan kadınlarda tıpkı erkeler gibi kendilerini üstün gören, enerjik, cesur, kıskanç, cana yakın, cazibeli tiplerdir. Ayrıca çekicilikleri de dillere destandır. Koç burcu kadını hırslıdır ve yükselmeyi kafasına koyduğu içinde çalışmayı kabul eder. Koç burcu kadınları için çalışma hayatı, biraz para getirecek ve kendilerini oyalayacak bir vasıta sayılmaz.Çalışma onların hayatta yükselmelerini, bol paraya kavuşmalarını ve isimlerini duyurmalarını sağlamalıdır. Hem bu tipler, cazibelerinden de yaralanarak eninde sonunda istedikleri mevki ye erişirler.

YÜKSELEN BURCUNUZ KOÇ
Eğer Astroloji haritanızda Koç Burcu yükseliyorsa o zaman çok hareketli ve enerjik bir insan olduğunuz şüphesizdir. Aceleci tavrınız ile işlerinizi hemen halledebilecek bir kapasite’ye sahipsiniz. Daima en önde olma isteği sizi adeta diğerleri ile yarışıyormuş gibi yapabilir. Fikirlerinizi özgürce ifade etme isteğiniz ve bu fikirleri son derece dinamik olarak hayata uygulamanız size hayatınızın her safhasında aşmanız gereken engeller ortaya koyacaktır.

Burçlar

Yer yüzünde semaya bakıldığı zaman milyarlarca yıldızlar görülür. Bu yıldızların yaptığı çeşitli oluşumlar ve kümelenmelere takım yıldızları ya da Astroloji´deki genel ifadeyle Burçlar ismi verilir. Ayrıca Astroloji’de ışık tabanlı çalışma söz konusu olduğu için, gözle görülebilen takımyıldızların yanında, sabit, tekil yıldızların da kendi içlerinde çok önemli anlamları vardır Astrolojik açıdan önemi olan oniki tanesidir. Bu oniki burca Astrolojide Zodyak burç kuşağı ismi verilir.

Aslında, Sümerler’in Söylediği 18’li sistemi de kullanabilirdik. Gökyüzünü 20 derecelik 18 parçaya böler ve bunlara çeşitli anlamlar kazandırmaya çalışırdık. Ancak; Astrolojik döngüler, mevsim döngüleri ile eşzamanlı çalışır. Başka düşüncelere göre Babillilerin gökyüzünü daire olarak kabul edip evlere ayırmasından sonra buralara burçlar yerleştirilmiştir. 1 yılda 12 ay var ise, 12 de burç vardır. Gökyüzündeki yıldızların konumu ile insan yaşamındaki olaylar arasındaki ilişkileri araştırır. Burçların insanlar arasında etkileri ve tesirleri vardır bunlar yükselen burçlarlada değişim göstere bilir.

Burçların anlamı Kale, hisar, yüksek köşk mânalarına gelen burç, astronomi ve astroloji dilinde ayın ve dünyanın uğrak yerleri olan yıldızlar topluluğunu ifade eder. Kur’an’da, gökte burçların olduğu bildirilir burçlar hakkında en büyük araştırma Kur’an’dan yapılabilir bu konu hakkında bir çok ayet vardır ve bunlar bakanları hayrete sevk edecek bir güzellikler sebebi, Allah’ı tanıtıcı birer kudret eseri olarak takdim edilir. Böylece burçlar, birer tefekkür tablosu olarak önümüze serilir.

Sizlere burçlar hakkında dilimizin döndüğünce açıklama ve yorum yapmaya çalıştık.

Etiketler: , , , ,

One Comment

 1. mehmet emin kaş27 Mart 2015 at 14:49Yanıtla

  cok dogru hepsı dogru

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

siberalem canlı sohbet
Kahve Falı Sembolleri
Kahve Falı Sembolleri
Ücretsiz Tarot Falı

tarot

Yıldızname

yildizname (1)

Günlük Burç Yorumları

burc3 (1)