falbakma.com logo

Kahve Falı SembolleriBurçlar

Terazi Burcu

Terazi (Libra) 23 Eylül – 23 Ekim

                                                                                           GENEL ÖZELLİKLERİYıldızınız : Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)Grubunuz : Ateş, NegatifBurcunuzun cinsiyeti : ErkekÜstün yeteneğiniz : Dengeli ve ölçülü olmakÖzelliğiniz : Saygı ve zariflikEmeliniz : Olgun, düzeyli dostluk kurmakAmacınız : Zengin olmak, düzenli bir hayat. Ama paraya önem vermez. Yıldızı Venüs (Sevgi) olduğundan bolluğa kavuşabilir.Yenmeniz gereken huyunuz : Gösterişten hoşlanmakUğurlu gününüz: CumaUğurlu taşınız: OpalUğurlu madeniniz: BakırUğurlu yıldızınız: Sabah yıldızı (veya diğer adıyla Venüs)Uğurlu renkleriniz: Açık pembe, açık mavi, turkuaz ve mat renkler Uğurlu çiçekleriniz: Unutma beni, pembe krizantem, pembe gülUğurlu kokularınız: Gardenya, yasemin ve orkideUğurlu müziğiniz: Romantik eserlerMuhtemel hastalıklarınız : Böbrek, üreme organları, baş ve özellikler göz hastalıkları, lumbagoUygun olan eş : İkizler ve KovaBaşarılı olacağınız meslekler : Müzisyen, ressam, heykeltıraş, şair, sahne ve film artistliği, el sanatları, mimar, çiçekçi, parfümcü, konfeksiyoncu, terzi, bankacı, politikacı, hukukçu, din işleri ve mühendislik.Olumlu yönler : Tamamen tarafsız, dengeli bir zihne sahip. İnce zevkli. Sanatçı yaradılışlı. Evlilikte ve ortaklıkta kusursuz. Toplumcuk ve toplu yaşamayı seven. Sevimli ve kibar. Başkalarının yeteneklerine ilham kaynağı.Olumsuz yönler : Karar almakta yeteneksiz. Zevk pesinde koşan. Başkalarını idare etme eğiliminde. Tamamen başkalarına bağımlı.

terazi-burcu

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

 • Her sağlıklı Terazi davranışının altında -bilinçli veya bilinçsiz- sakinleşmek amacı yatar.
 • Gerilimi atmak, ortayı bulmak, sinirleri yatıştırmak için Terazi adım adım hedefe doğru harekete geçer. T
 • erazi’nin kaynağı paradoks ve ikileme karşı yüksek toleransıdır. Tüm bütünlerin birbirini tamamlayan yarımlardan oluştuğunun bilincinde olmasıdır.
 • Terazi her konunun iki yönünü de tartar.
 • Karşıt felsefeler, karşıt seçenekler – hepsini kabul eder. Ortayı arar ve dengeyi orada bulur.
 • İlişkiler bu burcun kendisini geliştirdiği alanlardır. Bu alandaki stratejisi kibarlıktır.
 • Kibarlık bir başkasını nasıl etkilediğimizin algısıyla kısmen hareketlerimizi ayarlama kabiliyetidir ve Terazi bu hünerle doludur.
 • Kaynaklarının ve stratejilerinin çarpıtılmasıyla Terazi’nin gölge yönü ortaya çıkar.
 • Akıl uçsuz bucaksızdır, iki olasılığı barındırabilir. Ancak hayat daha dar kapsamlıdır.
 • Terazi, günlük hayatta yol ayrımına geldiğinde seçim yapmak zorunda kalır.
 • İkileme olan hoşgörüsü renksizliğe ve kararsızlığa dönüşebilir.
 • Nezaket sığ yüzeyselliğe ve gerçek çatışmalarla açıkça yüzleşmemeye doğru çözülebilir.
 • Terazi ilişkide sahte bir tatlılık, sabır ve uysallık maskesi altında kendi bireyliğini tamamen bastırma pahasına, mutlu bir uyum görüntüsü yaratabilir.
 • Kendi gereksinimlerinin izini kaybedecek kadar bir başkasının bakış açısını anlayıp benimseyebilir.

TERAZİ ERKEĞİ
Terazi burcu erkeği zevkli, güzelliklere düşkün, hislere değer veren, dürüst, dengeli, iyi niyetli, kibar, adil hoş bir tiptir. Bu burcun erkeği, dürüsttür. Verdiği sözleri tutmaya özellikle dikkat eder. Karşısındakinden de aynı davranışı bekler. Bu yumuşak sesli, sakin tavırlı erkeğin his yönü çok kuvvetlidir. Daima tatlı sözlere ihtiyacı vardır. Dengeli, kafalı ve mantıklıdır. İyi bir eğitimi olmasa bile güzel konuşmasını bilir. En beğenilen erkek Terazi burcundan doğar. Hisli, güzelliğe düşkün, aşka önem veren tip, kadın ruhundan çok iyi anlar.
TERAZİ KADINI
Bu burçta doğan kadın tam anlamıyla dişidir. Çok cazibeli, hoş ve güzeldir. Özellikle aşk konusunda başka burçtan olan kadınlar bu burcun kadınıyla kolay kolay baş edemezler. Bu ahenkli, rahat, güzellikler ve sevgiyle dolu hayat isteyen kadın üstelik çok yönlüdür. Terazi burcu kadını kendi çekiciliğinin farkındadır. Bununla neler yapabileceğini de iyi bilir. Çevresine hayranlık uyandıran bir tiptir ve bundan zevk alır..
YÜKSELEN BURCUNUZ TERAZİ

Eğer Astroloji haritanızda Terazi Burcu yükseliyorsa o zaman sevimli ve hoş bir insan olup diğer insanlar tarafından sevilmek ve beğenilmek isteyen bir insan olursunuz. İnsanlarla olan ilişkilerinizde onlar arasındaki farklılıkları çok kolayca anlayabilirsiniz ve bu yüzden insanları rahatlıkla tanıyabilirsiniz. Her insanın eşit olarak muamele görmesi taraftarısınız. Sizce yaşamınızda ahenk çok önemlidir. İnsanlar ile yakından ilgilenen bir yapıya sahipsiniz. Sanatsal yönden oldukça kabiliyetli bir insansınız. Gerek müzik ve gerekse her türlü sanatlar konularda birçok fikriniz mevcut olup bu konularda insanlara adeta ayna olabilirsiniz.

 

Etiketler: , , ,

5 Comments

 1. necibe15 Aralık 2013 at 20:40Yanıtla

  fal istiorum bakmaiy

 2. sadife24 Aralık 2013 at 14:08Yanıtla

  zengen olajammi

 3. sadife24 Mayıs 2014 at 12:17Yanıtla

  zengin olabilecemi acaba?

 4. sadife24 Mayıs 2014 at 12:18Yanıtla

  ben evlene bilecem mi acaba?

 5. gulcan09 Kasım 2014 at 20:15Yanıtla

  nezaman evlenecem

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

siberalem canlı sohbet
Kahve Falı Sembolleri
Kahve Falı Sembolleri
Ücretsiz Tarot Falı

tarot

Yıldızname

yildizname (1)

Günlük Burç Yorumları

burc3 (1)