Balıkların Diğer Burçlarla İlişkisi

Balıkların Diğer Burçlarla İlişkisiKoç İçin Balık;

Anlaşılması zor, güvenilmez biridir. Bu komşu burçlar, evliliklerde ve diğer ilişkilerde sıkça bir araya gelirler. Zıt yapılarıyla birbirlerini tamamlamaları mümkündür. İlişkide dominant tarafın koç olduğu görülecektir. İlişki Balığın fedakarlığı, koçun atılganlık ve cesaretiyle yürür.

Boğa İçin Balık;

Nazik, incitmeyen, ama duygusal yapısı yönünden karmaşık biridir. İlişkide balık çalkantılı, boğa ise güven veren taraftır. İkilinin maddi menfaat ve düzenlerinin muhafazasını boğa sağlar. İki karakter birbirlerini dengeleyemeyecek olurlarsa boğazına düşkün veya madde bağımlısı olabilirler.

İkizler İçin Balık;

Akılsız biridir. Özellikle güneşleri kare açı yapıyorsa iki karakter birbirlerini en kötü huylarıyla görebilirler. Değilse, dostlukları ve iş ilişkileri birbirlerini destekleyici olabilir. Mesela sanat faaliyetlerinde ortak çalışmaları uygun olabilir. Bu ikilinin sorumlulukları ve rutin işleri konusunda desteğe ihtiyaçları olur.

Yengeç İçin Balık;

Yengeçle Balık iyi anlaşır. Ancak iki karakterinde duygusal ve değişken yapısı ilişkinin duygusal çalkantılara elverişli olduğunu gösterir. Yengeç’in maddeyle arası daha iyi olabilir. Her iki karakter de edilgen yapılı olduğu için, dışardan birilerinin yönetimine de girebilirler.

Aslan İçin Balık;

Geçinmekte zorlanırlar. Aslan balığı gurursuz ve zayıf kişilikli bulur. Balığın aslana ne kadar uyum sağlasa bile kendini beğenmesi zordur. Ama böyle bir ilişki uzun ömürlü olur; çünkü birbirlerini iyi tamamlarlar. Bu arada balık ve aslan despotluğundan dolayı epey ”kendine acıma” malzemesi biriktirebilir.

Başak İçin Balık;

Başak balığı çok itinasız bulur. Özellikle karşıt açıları varsa birbirlerini en kötü taraflarıyla göreceklerdir. Ama karşıt açıları yoksa, Balığın idealleriyle başağın çalışkanlığı güzel bir birliktelik meydana getirebilir.

Terazi İçin Balık;

Ortak yönleri olsa da, duygusal yapıları farklı bir ikilidir. Terazi balığın yumuşak huyluluğunu cazip bulsa bile, zamanla mesafesiz bir birliktelik beklentisini sıkıntılı bulabilir. Bu ilişkide balık teraziyi soğuk bulacaktır. Ancak zamanla ilişkileri daha dengeli olabilir.

Akrep İçin Balık;

Akrep balığı güvenilmez ve değişken bulur. Ama yine de ikili iyi anlaşabilir. Balığın şikayet ve kendini acındırmaları Akrep’i tahrik edip intikama yöneltebilir. Bu yüzden akrep karşısındakinin duygusal aşırılıkları hakkında bilinçli olmalıdır. Bu ilişkide akrebin balığa haksızlık yapması da mümkün olabilir. İkili aralarında mesafelerini ayarlamayı pek başaramayacaklardır.

Yay İçin Balık;

Yay balığı zayıf ve kimliksiz bulur. Ama kare açıları yoksa, ikilinin ortak yönleri birbirlerini çekebilir. Yapıları abartmaya ve disiplinsizliğe elverişli olduğundan  başkaları bunları dengelemelidir. Hayalleri ve idealleri için akıllarına eseni yapabilirler çünkü.

Oğlak İçin Balık;

Eğitilmeye ve yöneltilmeye muhtaç, çocuk ruhlu biridir. Bu ilişki oğlağın sorumlulukları yüklenmesiyle yürüyebilir. Bu sırada balığın aklına eseni yapmasına engel olmak oğlağa düşer. Balık bundan hoşlanmasa da, uyum sağlamakta zorlanmaz.

Kova İçin Balık;

Kovaya göre balık saf ve akılsızdır. Hareketlerinde taşkın, duygularını çalkantılı bulduğu balığı, yine de pek kısıtlamak istemez. Komşu burçlar olduğu için birleşen tarafları olabileceğinden kolay anlaşmaları da mümkündür.

error: Content is protected !!