Başak ve Balık Burçları Cinsellik

Başak ve Balık Burçları CinsellikBu tarz aşk stiline ”cömert ve şefkatli aşk” tarzı tanımı yapabiliriz. Böyle olan insanlar karşı cins ile özel ilişkilerinde hassas, sevecen ve kendini feda edebilecek bir tabiat gösterirler. Ayrıca, bir eş olarak son derece sadık birisidir. Beraber olduğunda duygusal ve gizemli olarak meyledeceği bir eş arayışındadır. Aslında tam olarak aradığı şey, edebiyen sürecek yüce ve ruhsal bir birleşimdir.

İlişkilerinden beklentisi yüksek düzeydedir ama, bunlar çoğunlukla saf ve temiz fantaziler, romantik filmlerden etkilenerek çizdiği hayallerdir. Kendisi mükemmellik simgesi olduğundan aynı vasıflara sahip eş arayacaktır. Eğer eşi ideal ölçülerden daha zayıf birisi çıkarsa, onu hayalindeki imaja göre düşünüp fantezi dünyasında yaşayacaktır.

Her yönden güzel olacak bir eş aramaktadır. Bu özelliklere tam sahip olamayan insanlar tanıyacağından gerileyecek, eşini kırgın bırakarak kendi düş dünyasına dönecektir. Bazen iç dünyasındaki hayallerle o kadar dalgın olur ki, eşine sanki başka bir alemde veya sis dünyası içindeymiş gibi görünür. Partneri, onun uzaklaşmak ve güç toplamak için yalnızlığa ihtiyacı olduğunu anlayamazsa yanlış olarak zalim veya duygusuz birisi olduğunu düşünebilir. Bu kişi kaçışı bazen sanatta, müzikte, doğada veya metafizikte bulacaktır.  Bazen de kaçış yeri ilaçlar, uyuşturucu ve alkol olabilir.

Agape stiline giren bu tarz bencil olmayan, cömert bir sevgi yönelimidir. Başkalarının iyiliği ve mutluluğu için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan insandır. Fedakar olup aslında herkesin sevilmeye hakkı olduğunu düşünmektedir. Böyle birisi her çeşit insan ile mantıksal bir beraberlik kurabilir.

Çevresinde hazır bulunan, tanıdığı ve sevilmeye ihtiyaç duyan birisi ile ilişkiye başlayabilir. Aşkın sakinleştirici, yatıştırıcı ve iyileştirici etkisinden zevk alacaktır. Sevgisini, partnerinin istenmek ve sevilmek gibi ihtiyaçlarını karşılamaya adayacaktır. Onun için aşk sihir gibidir. Barış ve huzuru vererek ümitsizliğe düşmenin getireceği acıları yok eder.

error: Content is protected !!