Başakların Diğer Burçlarla İlişkisi

BASAK-burc-uyumuKoç İçin Başak;

Eleştirici, gıcık biridir. Aklına eseni yapmak isteyen koçla kuralcı Başak geçinmekte çok zorlanır. Ancak birbirlerini tamamlamalarında fayda vardır. Her konuda çok farklı olmalarına karşın çalışkanlık konusunda benzeşirler. Koçun girişimlerini başağın özenli ve sebatlı çalışması tamamlar.

Boğa İçin Başak;

Aklı başında makul biridir. İki burç ayakları yere basan, lüzumu ve faydası belli olan mantıklı şeylerden hoşlanırlar. Maddi birikim ve düzeni koruma konusunda benzer davranışlara sahiptirler. Ancak bu ikili para harcamaktan hoşlanmama konusunda birbirlerinin huylarını destekleyip sabitleştirebilir.

İkizler İçin Başak;

İkizlerle Başak anlaşamaz. İki burcun güneşi kare yapıyorsa çok geçimsiz olurlar. Yoksa zor da olsa geçinebilirler. İki burçta akıllı ve beceriklidir, bazı konularda birbirlerini iyi anlarlar. Ancak bu onların birbirleri hakkında kötü düşünmelerini arttırır. İkisi de birbirini kurnazlık ve menfaatçilikle suçlayabilir.

Yengeç İçin Başak;

Biraz soğuk ve eleştirici olsa da geçinmeleri kolaydır. Başağın mütevazi ve görevlerine sadık yapısı, yengecin beklentilerine uyar. İki burç maddi yönden üretken ve verimli bir birliktelik ortaya koyabilir. Ancak sosyal yönlerinin zayıf olması mümkündür.

Aslan İçin Başak;

Soğuk ve pinti bir tiptir.Bu iki burç birbirine hiç benzemese de komşu burçlar oldukları için sıkça bir araya gelirler. Özellikle bazı gökcisimleri birleşen başakla aslan arasında çeşitli beraberlikler sıkça rastlanır. Bu beraberlikler, Aslan’ın Başak’tan tevazuu, Başağın da aslandan kendine güveni öğrenmesine vesile olabilir.

Terazi İçin Başak;

Kaba ve inciticidir. Hoşlanmadığı durumlara kaçarak tepki gösteren Terazi için başağın tavrı anlaşılmazdır. Ancak bu burçta başağın komşusudur. Bu iki burç birbirlerinin eksiklerini tamamlar.

Akrep İçin Başak;

Akrep başakta hoşlanmadığı bir şeyler sezse de genelde iyi geçinir. İki burcun dedektiflik hisleri ve şüphecilikleri birbirine benzer. Ancak başak ayrıntıları dikkati ile yakalarken, Akrep güçlü sezgileriyle sırlara nüfuz eder. Dedikoduculuk ve kınayıcılık konusunda iyi anlaşabilirler. Bu ikisinin toplumda pek hoşlanılmayan bir çift oluşturmaları mümkündür.

Yay İçin Başak;

Aşağılık kompleksi, cimri ve kaçamak davranan biridir. Bu iki burç kare açılıysa ilişki daha gergindir. İki burç birbirinin en kötü taraflarını görür, birbirlerinden hiç hoşlanmazlar. Oysa birbirlerinden öğrenebilecekleri şeyler vardır. Başak ayrıntılarda boğulmaktan yayın tümevarımcı zihin yapısıyla kurtulabilir.

Oğlak İçin Başak;

Kurallardan memnun, akıllı uslu yapısını beğenir. İki karakter görev ve sorumluluk konusundaki duyarlılıklarında çok benzer yapıdadır. Bu yüzden birbirini bu konularda fazlaca destekleyip aşırı uçlara varmaya sebep olabilirler. Bu ikilinin eline düşmüş bir hizmetkar yada evlat, gelin gibi biri olmak, dayanılması güç bir işkence olabilir.

Kova İçin Başak;

Anlaşılmaz bir burçtur. Hayatın bütün rutini ve kurallarını düşman gibi gören Kova için, bunlardan zevk alan Başak, gerçekten anlaşılmaz biridir. Pek fazla ortak yönü olmayan bu karakterler birbirlerini çok iyi tamamlarlar.

Balık İçin Başak;

Ayrıntılarda boğulmuş, manasız kurallarla sıkışmış dar kafalı biridir. Hele karşıt açısı olan  bir balıkla Başak birbirini çok itici görürler. Oysa birbirlerinden öğrenecekleri şeyler vardır. Balık yüksek ideallere ve hayallere sahipken bunları gerçekleştirmekle ilgili hayatın gerçeklerini ve kuralları hiçe sayar. Başak ise kuralları manasızca ve amacını önemsemeden esneklik ve hoşgörüden uzak bir anlayışla savunur.

Başak İçin Başak;

İyi anlaşırlar. Pek sıkı fıkı olmadan, birbirini sıkmadan bir ilişki sürdürebilirler. Ancak güneşleri pek birleşmiyorsa. Eğer birleşiyorsa birbirlerinin komplekslerinin fazlasıyla farkına varır, eleştirileriyle birbirlerini bunaltabilirler.

 

error: Content is protected !!