Boğa ve Akrep Burçları Cinsellik

Boğa ve Akrep Burçları CinsellikBu tür aşk ve seks tipine ” Deli gibi aşık” tarzı diyebiliriz. Yüksek düzeyde ihtiraslı olmasına karşın, özel ilişkilerinde şefkatli ve sadık olmaya meyillidir. Kendine eş olarak sadık kalacak ve güvenilecek birini arar. Genellikle yaşadığı yeri ve yuvasını güzelliklerle donatmaya çalışır. Sevdiği ile beraber yaşayacakları yerin ruhsal durulma ve bağlılık atmosferi ile dolmasını ister.

Elindeki tüm maddi olanakları kullanacak kadar cömert birisidir. Adeta eşine yağmur gibi her şeyi  vermek ister. Buna karşın verdiklerinin karşılıksız olacağını düşünmek yanlıştır. Bunların karşılığında partnerinin sadakat ve sevgisini bekleyecektir. Bilinçli olmadan ve farkına varmadan sevdiğine oldukça sahiplenici davranır. Sahip olma arzusu öyle alanlara yayılır ki, eşini mülk gibi görmeye koşullanabilir.

İlişkilerinde güvenlik arayacaktır.. Düşkünlüğünü gösteren davranışlarla eşini rahatlatmayı ve huzur vermeyi istemektedir.Aynı davranışları eşinden de bekleyecektir. Yoğun durumlarda bağlılık gösterileri partneri için boğucu olmaya başlayabilir. Bu karakterin olumsuz tarafları içinde çelişkili bir durum vardır. İlişkilerinde eşinden aldığı vaatler veya teslimiyet karşısında ortaya kendini beğenmiş bir kişilik çıkabilir.

İlişkilerinde seks ve duygusallık çok önemlidir. Kendi ruhsal ve fiziksel tatmin duygusunu eşinden daha ayrıcalı görecektir. Eğer, cinsel ilişkisi fiziksel olarak tatmin sağlamıyorsa hissedeceği hüsran duygusu ile eşinden nefret etmesi de mümkündür. İlişki giderek gerilim kazanırsa, başlangıçta bunu bitirmek için isteksizdir. Bir süre güven duygusu ile her şeyin düzelmesini bekleyecektir. Fakat sonunda biten bir ilişkiyi yeniden canlandırmayı denemeyecektir.

Eski Yunan dilinden esinlenerek ”Mania” ismi verilen bu aşk stiline deli gibi aşk diyebiliriz. Sevdiğine her şeyi ile sahip olmak isteyen, mülkiyetçi bir sevgi türüdür. Aşk ve seks meyilleri içinde en fazla tutkulu ve duygulu bir karakteri gösterir. Böyle birisi deli gibi aşık olabilir. Gizlilik, karmaşa ve duygusal incinmeler kapsayan ilişkiye şiddetli arzu duyar. Yeni bir ilişkiye başlarken karmaşık ve kabarık duygular içindedir. Karşılıklı güven ve haz ortamını sağlayınca, kendine ait özel bir ilişkiye sahip olduğunu düşünerek mutlu olacaktır.

error: Content is protected !!