Boğaların Diğer Burçlarla İlişkisi

Boğaların Diğer Burçlarla İlişkisiKoç İçin  Boğa;

Kesinlikle çok ağır kanlı ve tahammül edilemez derecede pasiftir. Ancak boğanın güven veren serinkanlı tarafı Koçun maceralarda yorulup döndüğü sığınak görevi görebilir. Bu yüzden iki burcun bir araya gelmeleri faydalı da olabilir.

İkizler İçin Boğa;

Yavaş düşünen, hareketsiz, ilgi çekmeyen biridir. Fakat yinede komşu burçlar olduğu için iki burç sık sık bir araya gelir.İkizlerin aktif ve hızlı düşünen zihni ,boğanın ayakları yere basan mantığı ile dengelenir.

Yengeç İçin Boğa;

Güven veren biridir. Sığınılacak hoşgörülü ve sakin bir liman arayan çalkantılı Yengeç, boğanın mantıklı ve serinkanlı bilinci ile hem dengelenir, hem huzur bulur. Bu ikili genellikle evcimen ve üretkendir. Biriktirici yapılarıyla birbirini destekleyip maddi yönden gelişmeye müsait bir ortaklık veya evlilik kurarlar.

Aslan İçin Boğa;

Cimri ve gurursuzdur. Aslan burcu ile Boğa birbirine kare burçlar olduğu için güneşler ters açı yapıyorsa ilişki hiç kurulmayabilir veya çok gergin ve geçimsiz bir ilişki söz konusu olabilir.İkilinin anlaştıkları tek konu, kalıcılık ve üstünlük beklentilerinin onları maddeye yöneltmesidir. Bu seferde çıkar anlaşmazlığı ortaya çıkabilir.

Başak İçin Boğa;

Kendi halinde, mütevazi, olgun bir karakterdir. İki burcun hayatın gerçekleri ve kuralları ile araları iyi olduğu için, birbirlerini kolay anlarlar. Ancak bu ikilinin ilişkileri fazla mantığa dayanır ve dışa dayalı kalabilir. İlişkilerini renklendirmek ve hareketlendirmek dış etkilere kalacaktır.

Terazi İçin Boğa;

Kendisini düşünen, hedonist bit karakterdir. Her iki burcun insanı da güzellik, uyum ve barışı arayan, sanatkar ruhlu olsada, Teraziye göre Boğa fazla durgundur. Terazi uyum ve güzelliği hareketlerde, ilişkilerde ararken Boğa madde de aramaktadır. İkisi de tavizkar yapıda olduklarından bu ikilinin haklarını başkaları savunmak zorunda kalabilir.

Akrep İçin Boğa;

Duygusuz ve fazla tavizcidir. Derin duygulara ve keskin ihtiraslara sahip Akrep için Boğa anlaşılmaz derecede basittir. Eğer aralarında karşıt açı varsa ilişki hiç başlanmaz veya son derece durgundur. Bu ikilinin birbirinden öğrenerek dengelemeleri gereken kusurları vardır.

Yay İçin Boğa;

Yay’a göre Boğa değişmeyen, riskten kaçan çekingen biridir. Bu yüzden aranılan ir dost özelliği taşımaz. Ancak bu ikililerin ilişkileri, birbirlerini dengelemeleri sonucu verimli olabilir.Boğa mantıklı ve tutarlı olduğu için yayın maceracı ve aşırı güvenli tavırlarını dengeler.

Oğlak İçin Boğa;

Sakin mantıklı ve tutarlı biridir. İkilinin hayat amaçları, maddi birikim ve sosyal mevki arayışı olduğu için birbirini destekleyebilir. Fazla maddeci ve katı mantıkçı olmak, bu ikilinin dengelenmesi gereken tarafları olacaktır.

Kova İçin Boğa;

Arzularından başka bir şey düşünmeyen düşüncesiz biridir. Bu yüzden ilişkileri tatsız ve gergindir.Hele kare açı varsa hiç anlaşamazlar.birbirlerinden kaçarlar. Sadece mücadele ve gerginlik sevmedikleri için birbirlerini anlarlar. Kare açı yoksa tutarlılık ve akılcılık beklentileriyle bir araya gelebilirler.

Balık İçin Boğa;

Barışçı, uzlaşmacı, sevgi ve güvenlik vadeden bir karakterdir. İkilinin ilişkisi, balığın aşırı beklenti ve hayallerle yaptığı kendini adama ve fedakarlıkla başlar, daha sonra Boğa tutarlılığı ile sürer. Zamanla Balık fazla beklentilerinden vazgeçip boğanın mantıklılığına teslim olur.

 

 

 

 

 

error: Content is protected !!