falbakma.com logo

Kahve Falı SembolleriÇay Falı

cay-faliÇay Falı yaklaşık 5.000 yıllık bir kehanet öğrenme yoludur. Aslında çay falı, kahve falı tarzındadır yani sezgilere dayanmaktadır.

Önemli olan bardakta veya fincanda görmüş olduğunuz  şekillerden anlam çıkarmaktır.Okuyucu yani falcı olan kişi boş çay fincanını alarak dipte kalan çay yapraklarından anlamlar çıkarır ama dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, fal çayının poşet çayı olmayacağı ve de süzgeçten geçirilmemesi gerektiğidir. Nedeni ise yüzen çay yaprakçıklarının yorumlanacak olması.Hazırlanmış olduğunuz yani demlenmiş bir çayı içtikten sonra, fincanın kenar kısımlarında kalan çayların şekilleri de yorumlanacaktır. Size aşağıda bazı olası şekillerin ne anlamlara geldiğini örnek olarak veriyoruz; çay yaprakçıklarının fincanın kenarında birikerek kehanetin daha çabuk gerçekleşeceği anlamına yorumlanır.

Yaprakçıkların fincanın dibine doğru yoğunlaşması veya dibinde toplanması kehanetin daha uzun zaman içerisinde gerçekleşeceği anlamına gelmekte. Yedi uçlu yıldız, her anlamda iyi şansın sembolüdür. Yıldızın uçlarının kırık olması, bazı umutların kırılabileceği anlamına gelir veya çay içilmeden önce çayın üzerinde yıldız şekli varsa, bu da isteğe ulaşmak için epey zaman gerektiği ve sabırlı olunması anlamına gelir.

 Çay Falındaki Bazı Şekillerin Anlamı

Bıçak: Ayrılık ve çekişmeler.

Ay: Coşkulu ve heyecanlı bir aşk yaşayabileceğiniz.

Eldiven: Bir toplantıda farklı bir düşünce ile karşılaşılabilir. Eğer yapraklar sabit duruyorsa çözümlenmesi gereken bir haklılık veya haksızlık durumu ile karşı karşıya gelebileceğiniz anlamına gelir. Yapraklar fincanın kenarına yapışmışsa, iyi şans gelmektedir.

Kalp: Samimi, dokunaklı bir etkileşim altında olduğunuza delalet. Çay yaprakları kenarda ve bir halka şeklindeyse bir evlilik haberi olabileceği anlamına gelir.

Anahtar: Yeni projelerin habercisi

Elma: İsteğinizin olumlu yönde gelişmesi, insana benzeyen bir şekille beraber veya yakınsa yakın birisinin yardımı geleceğinin habercisi.

Kafes: Hastalık ve şanssızlık