Ebced Hesabı ve Ebced Tablosu

ebced-hesabi-ve-ebced-tablosu

Ebced nedir, ebced hesabına nasıl bakılır? Ebced Tablosundaki uygulamalar nerelerde kullanılır? Ebced kullanımı hakkında Merak ettğiniz Herşeyi sitemizdeki bu sayfamızda bulacaksınız.

Ebced nerelerde kullanılır?

Günümüzde yıldızname falı bakmak için veya bir işin hayırlı olup olmadığını bilmek için kullanılır. Daha farklı yerlerdede kullanılmaktadır.

Mesela bir kimsenin dost olup olmadığını bilmek veya bir düşmanına galip gelip gelmiyeceğini bilmek içinde kullanılır, vefk yapmak, kişilerin anne ve kendi isimleriyle istek ve arzulara uygun vefkler yapmak için kullanılır. Fal bakmak için kişilerin isimleri hesaplanır yıldızname şeklinde bakılır bu fal için ebced tablosundan isimler hesaplanır bu isimler kişinin anne adı ve kendi adı hesaplanır çıkan sonuca göre yıldıznameye bakılır.

Bir çok medyum ve hocaların ebced hesabıyla vefkler, muskalar, yaptıkları bilinir. Ayrıca bağzı alimler daha faydalı ve daha iyi şekilde kullanmaktadırlar. Tarih bulma kaybolmuş birşeyin yerini bilmek, tarihi önemi ve değeri olan kültürlerin veya antikaların ve yerlerin zamanını bulmak iyi şeyleri tayin etmek içinde kullanılır. Bağzı medyumlar gideni geri getirmek eşler arasında muhabbet için ayrılanları barıştırmak için, ayrılan eşleri birleştirmek, sevenler arasına soğukluk uzaklaştırma içinde kullanmıştır.

Ebced hesabı kullanımı hakkında bir örnek vermek istiyoruz.
Diyelimki bir kimsenin burcunu bilmek ve yıldıznamesine bakmak isterseniz. Kişinin anne adını ve kendi ismini yandaki tabloda yer aldığı şekilde hesaplayın tüm harfleri sayıya dönüştürdükten sonra toplayın ve çıkan sonucu 12’ye bölün ve kalan kesire bakın kaç kaldıysa yıldızname sayfamızdan veya yıldızname kitabındanda bakabilirsiniz. Çıkan sonuç yani kalan sayı burçlar arasında aranır ilk burçtan en son burca göre kalan sayı kaçsa o hanenin burcuna yıldıznamesi tesadüf etmiş olur. ebced-hesabi-ve-ebced-tablosu

 

Ebced ilmi nedir

Ebced ilmi ilimlerin en yücesinden biridir, en güzeli ve maksatların en şereflisidir. Bunun için, bu esma ve harfler ilmiyle ugraşan kişi, ulvi ve süfli alemleri, aynı zamanda ruhanilerin ruhlarınıda görür.
Bu ilimle istedigi bütün şeyleri elde eder. Tedavisi zor ve doktorların tedavi edemediği hastaları bile tedavi ettiği söylenir. Bu hastalıklar felç, cüzam, kara sevda, delilik ve mazlumları cebbarların ve zalimlerin elinden kurtarmak gibi. Uzak olan eşyaları görmek, uzağı yakınlaştırmak, gizliyi ortaya çıkarmak, mutlulugu celb etmek zararları def etmek, defineleri ortaya çıkarmak gibi sayısız işleri Allah Teala’nın izniyle elde edersin.

error: Content is protected !!