Kahve Falı İncelikleri

Hayat sizi yoruyor ve sürekli çalışmanın omuzlarınıza bindirdiği yükten sıkıldınız ve keyifli bir arayış içerisindesiniz.O zaman bol köpüklü bir Türk Kahvesini hakettiniz değil mi ?
Hadi kahveyi içtiniz diyelim fal baktırmamak olmaz.Geçmişten bugünümüze kadar gelen insanların geleceği bilme merakı.Kahveyi içersiniz önce bir dilek dilersiniz fincanını ters çevirirsiniz.Arasıra
kahve soğumuş mu diye bakarsınız.Ve işte geldi o vakit artık fincanınız soğudu ve falına bakılır kıvamda.Şimdi ışığı arkanıza alarak oturun.Fincanı çevirin ve fincanda kalan telvenin şekillerinden
falınıza bakmaya başlayalım artık.
Taban veya fincan fallarında ilk olarak telvenin rengine bakılmalıdır.Şayet telvenin rengi koyu ise dilediğiniz olmayacak anlamına gelmektedir.Fakat bunu fincanın içindeki şekiller değiştirebilir.
Eğer telvenin rengi açık ise dileğinize kolayca ulaşabileceğiniz anlamına gelmektedir.Telvenin rengi ne açık nede k

oyu ise eninde sonunda muradınıza ereceksiniz anlamına gelmektedir.
Fal bakıldıktan sonra fincan kapatılmamalıdır açık kalmalıdır.Eğer fincan kapalı ise fal

bozulmuş sayılır.Bu arada unutmayın ki aynı fincana birden fazla kez bakılmaz.Bakılır ise fal bozulur.
Fincanın sapından sapından başlayarak hayali bir dikme indirerek fincanın içini iki kısıma ayırınız.Sonra bu çizgiyi bu kez enlemesine ikiye bölün.Dört parça elde etmiş olacaksınız.
Bir kordinant düzlemi hayal edin dik çizginin sağ tarafı pozitifliği sol tarafı ise negatifliği ifade etmektedir.Fincanın dibine doğru olan semboller uzun bir zaman sonra gerçekleşeceği anlamına gelmektedir.
Enlemesine çizginin üstündeki semboller ise yakın zamanda gerçekleşeceği anlamına gelmektedir.
Fincanı elinize aldığınızda fincanı öne arkaya hafifçe eğerek iç çeperlerdeki telve lekelerine ve gölgelerine bütün dikkatinizi vereceksiniz.
Burada yapacağınız ilk şey telve şekillerine yoğunlaşmaktır.Bunun için fincanın dibine ve orta noktasına bakacaksınız.

Kahve falınıza bakmak için tıklayın.

error: Content is protected !!