Koç ve Terazi Burçları Cinsellik

Koç ve Terazi Burçları CinsellikBu aşk stiline ” tutkulu romantik tarz ” diyebiliriz. Böyle insanlar karşı cinsle ilişkilerinde denge ve uyum ararlar. Görünümü iyi huylu olan insanın eşini mutlu etmeye yönelik tutumu göze çarpar. Kullandığı yöntem, konuşkan olmak ve eşiyle entelektüel düzeyde iletişim kurmaktır. İki taraf, arasında çıkacak sorunları bütün yönleri ile tartışır ve sonuç almaya çabalar.

İçinde bulunduğu toplumun ilişkileri hakkında ne düşündüğü ve doğru olanın ne olduğu konusunda kuşkular taşır. Sonuçta, evleneceği hayat ortağını bulmak gerekliliği, onu ”aşka aşık olmak” görüsünü pekiştiren aşk ilişkilerine yöneltir. Sevginin sürdüğü boyutta eşine bağlı , ince düşünceli, nazik ve saygılıdır. Fakat, eşi romantik jestlerine karşılık veremezse kaprisli, hüsrana uğramış ve canından bezmiş birisi olabilir. Bu insan eşinin sevgisini kulaklarına fısıldamasını bekler. Güllerin ve şarabın verdiği romantik hazları sever. Evlilik, beraberliğine itibar ettiğinden, eşi ile arasındaki bağların sağlam ve emin olmasına değer verecektir.

Böyle birinin aşk ve seks tarzı ”Eros” stili olarak adlandırılır ve romantik aşk kapsamındadır. Bu genel anlamda fiziksel ve coşkulu bir aşktır. Eşinde aradığı en önemli şart  onun fiziksel çekiciliğe sahip olmasıdır. Düşünde yarattığı aday onu cezbedecek harici görünüşe sahip herhangi birisi olabilir. Hoşlandığı insanın onu çektiğini ve heyecan yarattığını içtenlikle dile getirir. Fiziksel yakınlaşmanın olabildiğince çabuk olmasını arzular. Bu insan aşk ve seksi yaşamın en önemli amacı ve girişimi olarak kabul etmektedir. Sevdiği insana yakın olma isteğini ve aşık olma arzusunu her fırsatta düşünce, söz, girişim ve jest olarak ortaya koyacaktır.

error: Content is protected !!