Konularına Göre Kullanılacak Tarot Falları

Tarot falları tüm dünyada popülerleşmiş ve birçok kişinin başvurmuş olduğu bir fal yöntemidir. Her geçen gün popülerleşmesi ve gündem konuları arasında düşmesinden dolayı da birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Üzerine düşülen bir konu olduğunu için birçok çeşidi gün geçtikçe ortaya çıkmış ve tarot falının kendi içinde sınıflandırılması gerekmiştir. Bu sınıflandırma içerisinde en başta niyetlere göre tarot sınıflandırılması yapılmıştır.

Bu sınıflandırılmış fallardan bazılarına söyleyecek olursak;

  • aşk tarotu,
  • kısmet tarotu,
  • yaşam tarotu
  • yıldız tarotu gibi çeşitli fallar vardır.

İkinci olarak gelecek ve manevi konular ile günlük yaşantıdaki konular tarot falı içerisinde ayrılmıştır. Bunlar içinde 78 adet karttan oluşan tarot kartları 22 ve 56 kartlık desteler olarak ikiye ayrılmıştır.

 

  • 22 adetlik büyük tarot destesi ile manevi konular ve gelecek hakkında bilgiler edinebilmek için fallar yapılmıştır.
  • 56 adetlik küçük tarot kartları ile de günlük yaşantılardaki olaylar veya sorulara cevaplar aranmıştır. Kart sayısının fazla olması da içerisinde çeşitli desteler oluşmasına sebep olmuştur.

tarot2Küçük tarot kartları 10-10-10-10-16 olarak farklı gruplara dağılmış ve her ayrılan gruplar için farklı tarot falları geliştirilmiştir. Örneğin 16 adet saray kartları bölümüyle maddi konulardaki tarot falları bakılmıştır. Aslar bölümündeki kartlar ile de daha çok kısmet ve başarı konularındaki fallara bakılmıştır. Bu yüzdende tarot falları konu bakımından kapsamlı bir hale gelmiş ve çeşitleri her geçen gün artmıştır.

[btn link=”https://www.falbakma.com/tarot-fali/” color=”red” size=”size-xl”]Tarot Falınıza Bakmak İçin Tıklayın![/btn]

error: Content is protected !!