Remil İlmi Kehaneti

remil-ilmi-kehaneti

Remil ilmi nedir?

Rahmân ve Rahîm olan Allâh ın adıyla Hamd Âlemlerin Rab’bi olan Allâh (Celle Celalüh) a. Salât ü selam peygamberlerin sonuncusu, Hazreti Muhammed (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) e ve O’nun aile efradı ile bütün yüce ashabının üzerine olsun.

Sizleriçin dedigimiz gibi birçok Remil ilmi alimlerinin eserlerini inceledim ve bu sitemde o eserlerden bir kısmından anladığım kadarınca sizlere örnekler vererek anlatmak istiyorum. fal bakma sitemizde remil falınızada bakabilirsiniz.

Salihlerin ve muttakilerin seyyidi, ilimlerin ve sırların hazinesi, kulu ve rasulü olan efendimiz, nebimiz Hazreti Muhammed (Sallallahü aleyhi ve sellem) e sehadet ederiz. Ve o’nun yüce, ögünç kaynagı, belirgin sırlardan olan, aline ve eshabınada salatü selam ederiz.

Bu eserleri yillarca araştırmaktaki maksadım bu ilimlere olan ilgimdendir. Şunuda çok iyi anladımki, Havas ilmi ve Remil ilmi gerçek ve manevi bir ilimdir. Ama bu işi yapan kişinin kamil bir mü’min, riyazat ve icazet sahibi olması lazımdır. En azından örnek alınıcak olunursa peygamberlerden Danyal (AS) bakılmalı bu ilmin menşehi lerindendir kendisi. Bunun dışında Aksi takdirde yaptıgı her işten asla bir sonuç alamaz baktığı remilden anlamaz ve bu işin zararı kendisine olup, imanından şüphe dahi etmeye başlar. Dikkat edilecek bir husustur unutulmamalı. fal bakma sitemizde sizler için bir çok konu hakkında araştırmalar yaptık sizlerin merakını giderme açısında bilgilerinize sunuyoruz.

Allah c.c Kur’an-ı Kerim’in cin sûresi 26. ayeti kerimesinde mealen şöyle buyurmuştur: Mugayyebatı yani bütün gizlileri bilmek yalnız Allah’a (CC) mahsustur.Gaybını da hiç bir ferde açıklamaz, ancak resullerinden ve razı olduğu kimselerden dilediğine onun bazısını bildirir.” İlm-i remil yani remil ilmi peygamberlerden Danyal (AS) a verilmiş bir mucizedir.

remil-ilmi-kehaneti

Remil falı

Remil falı diğer fal bölümlerinde anlattığımız gibi bahsettiğimiz gibi geleceğin ve geçmişin olaylarını doğruya en yakın sonuçla bilmemizi sağlayan mucizevi bir kehanet ilmidir. Bu ilimle amel etmek kolay değildir. Bu ilim kiminle amel ettiğine değil neye amel ettiğine bakar. Öğrendiklerinizi ve bildiklerinizi kötüye yormamak gereklidir. Remil İlmi, Kum manasına gelen reml sözcüğünden türemiştir. Bir ismi de kum falı olan Remil, ilk önceleri kumun üzerinde yapılan noktalara bakarak açılırdı Günümüzde remil falı pek yaygın bir fal değildir ama yinede tarihi değerini ve önemini korumaktadır.

Remilde 16 değişik şekil vardır. Bu şekiller 32 hat ve 32 noktadan meydana gelmiştir. Her hat iki noktaya denk gelmektedirki 32 hattan 64 nokta çıkar.Remilin 32 noktasını da bunlara ilave edince yekun 96 olurki ebced le hesap edilmiş olan Danyal (AS) ın ismine denk gelir. Remil ilmi halka Danyal (AS) tarafından öğretilmiştir. Bu itibarla bu ilme çalışıp öğrenebilenlere bazı hususlarda müşkillerini halletme imkanı verilir. Bu ilimle amel edenler ilimlerini kötüye kullanmamalıdırlar. Sitemizde diğer bölümlerde olduğu gibi görmüş olduğunuz rüyaların tabirine ve rüya yorumlarına da bakabilirsiniz. Rüyalar bazen geleceğin ve olacakların habercisidir. Unutmayın, uykusuz kalmayın.

error: Content is protected !!