İçeriğe geç

Tarotun Kökeni

Tarot falının tarihi Çin Hanedanlığının çevresinde gerçekleştiği düşünülse da tarot falının kökeni günümüzdeki birçok falın ev sahipliğini yapan Mısır ülkesidir. Mısır ülkesi eski çağlarda Astronomi, büyü ve fal yapmaya ilgi duymuştur. Bu yüzdende büyücülerin ve falcıların akınına uğramış bir ülke haline gelmiştir. İşte bu zamanlar içerisinde yaşayan büyücülerde Tarot falını ve tarot kartlarını ilk olarak burada keşfetmiştir.

[btn link=”http://www.falbakma.com/tarot-fali/” color=”red” size=”size-xl”]Tarot Falınıza Bakmak İçin Tıklayın![/btn]

Ünlü Mısır kralı Firavunda bu falı yakından takip etmiştir. Tarihçilerin yapmış oldukları araştırmalarda duymuş oldukları bazı rivayetlere göre eski zamanlarda tarot Mısır ülkesinde de çok popülerleşmiş ve tüm halk tarafından sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Bu durumdan rahatsız olan Firavun ise tüm halka tarot falını yasaklamış ve sadece Mısır rahibelerine bu falı yapabilme izni vermiştir. Çünkü Firavun tarot falının gerçekliğini çok inanır ve insanların kaderini değiştirebildiğini düşünürdü. Bu yasaklamanın ardından rahibelerde zamanla tarot falına bakabilirken kısıtlamalara uğramış ve bir zaman sonra yeni fal yöntemlerinin popülerleşmesiyle tarot falı Mısır ülkesinde unutulmaya başlamıştır.

Tarot falı Mısır ülkesinde unutulurken başka ülkelerde ise gittikçe popülerleşmiştir. Bu yüzdende tarot tarihi Eski Mısır yerine Çin hanedanlığı yakınlarında gösterilmiştir. Ancak tarotun kökeninin Çin hanedanlığına değil Eski Mısır olduğu düşünülür. Günümüzdeki birçok medyum ve tarihçide tarotun kökeni olarak Mısırı göstermektedir. Fakat bu bilginin herhangi bir kesinliği yoktur. Çünkü yapılan araştırmalar rivayetler üzerinden değerlendirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casino