Tarotun Tarihçesi

Home » Tarotun Tarihçesi

Tarotun tarihi birçok tarihçi ve medyum tarafından araştırılsa da günümüzde bile kesin bir sonuca henüz ulaşılamamıştır. Ancak birçok tarihçi yaptıkları araştırmalarda tarot falı ve tarot kartları ile ilgili bilgilere ulaşmıştır. Bu bilgilerin eşliğinde tarot falının tarihi ile ilgili yorumlamalarda ve tahminlerde bulunulmuştur.

Yapılan tahminlere göre Tarotun tarihi Çin hanedanlığı içerisinde yer alan Tang boyundan geldiği düşünülmektedir. Çünkü eski zamanlarda bu bölge içerisinde yaşayan Çingeneler ve halk içerisinde tarot kartları içerisinde bulunan resimler ile benzerlik gösteren bir yaşantının izine rastlanmıştır. Aynı zamanda eski zamanlara ait tarot kartlarının bir çoğu da bu bölge içerisinde bulunmuştur.tarot-fali

[btn link=”https://www.falbakma.com/tarot-fali/” color=”red” size=”size-xl”]Tarot Falınıza Bakmak İçin Tıklayın![/btn]

Tarot falının dünyaya yayılması da bu bölgede yaşayan Çingenelerin ve falcıların dünyayı gezmesinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Tarot falının Çin de yaygınlaşmasından sonra tarot falını başka ülkelere taşıyan insanlar sayesinde Avrupa kıtasındaki birçok ülkede bu falı öğrenmiştir. Daha sonra bu fal özellikle 1500’lü yıllarda popülerleşmeye başlamıştır. Popülerleşmeye başladığı süreçte Asya ve Avrupa genelindeki birçok ülke tarot falını uygulamaya başlamıştır. Bu yüzdende tarot yavaş yavaş tüm kıtalara yayılmaya başlamış ve bir süre sonra evrenselleşmiştir.

Yayılma süreci boyunca birçok ülkede insanlar kendi kültürlerini yansıtan bazı resimler ve sembollerle Tarot kartlarına eklemeler yapmıştır. İşte bunların yapılmasından dolayı tarot kartlarında birçok ülkenin izi görülür ve tarotun tarihi kesin olarak bulunamaz. Bu yüzdende bazı tarihçiler tarotun tüm dünyaya ait bir fal olduğunu söylemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2023 Deneme Bonusu Veren Siteler 2023
Powered by WordPress | Mercury Theme
error: Content is protected !!