Vefk İlmi

vefk-ilmi

VEFK’LERİN SIRLARINDAN BİR NEBZE

Bilki! Vefk ilmi öyle bir ilimdirki bu ilimle adetleri, ıdla-ı ve kutru düzenler, aynı zamanda tam bir muvaffakiyet saglarsın. Bir seyi tekrar etmene hiç gerek kalmaz. Vefkin iç açıları 90 ar derecedir. Vefkin etrafında düzgün olarak 4 tane ıdla-i vardır. Bunlar esit olarak bölünmüstür.

Dılından dılına çizgiler çizilidir. Bu çizgiler vefkin içindeki kareleri olusturur. Bu karelerin sayısı bir dılındaki karelerin sayısıyla bir satırdaki karelerin sayısının çarpımına esittir. Bu çarpımın sonucu vefkin içindeki bütün karelerin sayısını verir. Küçük karelerin uzunluk ve genisligi esit olmalıdır.

iki kutrun adedide eşit olmalıdır. Vefkin karelerine adet ise adet, harf ise harf, isim ise isim yazılır. Vefkte bir kareye yazılan yazılan adet veya isim veyahutta harf baska bir hanede tekrar kullanılmaz. Satırdaki toplamla dılındaki toplam birbirine esit olmalıdır.

Bilki! Her vefkin bir miftahı, muglagı, adli, vefki, mesahesi, zabıtı, gayesi ve asılı olup, bunlar marifet istegine tayin olur. Çünkü bundaki her isimden ulvi bir melek ve süfli bir yardımcı melek çıkarılır. Süfli yardımcı melek Ulvi melegin hizmetçisidir.

vefk-ilmi

Vefk Nedir?

Her vefkin tarhını su sekilde bulursun. Vefkin bir dılını toplarsın. Hasıl olan sayıdan dılındaki hane adedini çıkarırsın. Bu kalan sayı vefkin tarhı olur. Örnegin: Üçlü vefkin bir dılının toplamı 15 tir. Bir dılında 3 hane vardır. 15-3=12 kalır.Buda üçlü vefkin tarhıdır.Veya bunu daha kolay bir sekilde bulursun. Vefkin son hanesindeki rakamı bir dılındaki hanelerin adediyle çarparsın Çıkan sayıdanda bir dılındaki toplam adedi çıkarırsın. Buda vefkin tarhıdır. Örnegin: Dörtlü vefkin muglagı 16, bir dılının adetlerinin toplamı 34 tür.

Eğer ki kişiye özel olarak yapılan etkili bağlama vefki konusunda daha kapsamlı bilgi sahibi olmak ya da yaptırtmak isterseniz gönül rahatlığı ile danışın.

error: Content is protected !!