Yengeçlerin Diğer Burçlarla İlişkisi

Yengeçlerin Diğer Burçlarla İlşkisiKoç İçin Yengeç;

Aşırı duygusal ve anlaşılmazdır. İki burcun kare yapması halinde Koç yengeci incitir, kırar. Yengeçte bu ilişkide ezilmekten ve incinmekten bıkar. Bu iki burcun kendi karakterleri hakkında bilinçli olmaları ve birbirlerinden ibret almaları halinde, Yengeç koça merhamet, Koçta Yengece kendi hayatını yönlendirme gücünü öğretebilir.

Boğa İçin Yengeç;

Çalkantılı ve değişken olsa da yumuşak huylu ve nazik dosttur. Bu iki burç evcimen ve kendi yakın çevrelerinde mutluluğu arayan sadakatli kişilerdir. Evlatlarına düşkün, gelecek için birikim yapan çiftler oluştururlar.

İkizler İçin Yengeç;

Akılcı olmayan davranışlara sahip, anaç bir karakterdir.Yengecin duygusal beklentileri ikizleri sıkar. Ancak bu iki komşu burcun birçok şeyleri birleşebileceği için sıkça bir araya gelirler. Böylesi beraberlik ve evliliklerde Yengeç sadakat beklentisinden biraz vazgeçer.

Aslan İçin Yengeç;

Dolaylı tepkileri ile tuhaf biridir. Zayıf kişilikli gördüğü yengeci egemenliği altına almak isteyen aslan, ona güven verebilir ve cömertçe sahiplenirse, bu ilişki oldukça uzun ömürlü olur. Ancak aşırı despotluk ve baskınlıkla yengecin kendine acıması kışkırtılmamalıdır. Bu durumda yengecin şikayet ve kaprisleri, aslana çekilmez gelecektir.

Başak İçin Yengeç;

Mantıksız tarafları olsa da mütevazi ve sorumlu karakterdir. Bu yüzden bu ikili birbirlerinde hoşlanır. Ancak Başak katı mantıkçı eleştiriciliği ile yengecin duygularını zedelememelidir. Bu ikilinin evlilik ve iş ortaklığı sosyal yönden dışa kapalı, maddi açıdan verimlidir.

Terazi İçin Yengeç;

Çok bağlılık bekleyen kaçınılması gereken bir karakterdir.Bu iki burç kare yapıyorsa bir araya gelemezler. Yengecin duygusal kaynaklı bağlılığı terazinin bağlılık içermeyen dostluk anlayışına zıttır. Bu ikilinin ilişkisi hayal kırıklığı veya ani bir soğuklukla bitebilir. Ancak bu ikili ilişkilerindeki beklentilerini olası bir seviyeye çekebilirlerse ilişkilerini nezaket ve uyumla sürdürebilirler.

Akrep İçin Yengeç;

Sulu gözlü zayıf bir dosttur. Duygusal yapıları açısından benzeşen bu burçlar iyi anlaşırlar. İlişkileri benlik sınırının ortadan kalktığı tam bir bütünleşmeye dönüşebilir. Bu bir bakıma iyi gibi görünse de her aşırılığın zararları olduğu gibi uzun vadede sıkıntılar getirebilir. İlişkide akrebin daha baskın olması gerekir.

Yay İçin Yengeç;

Tamamen anlaşılmaz biridir. Özgür ruhlu ve kendisine güvenen yay, yengecin zayıflığına hiç bir mana veremez. Ama bu bağlılıktan hoşlanıp sürdürmek de isteyebilir. Bu ikili tam bir bağlılık ve itaat ile kaynaşabilirler. Ama birbirlerini tanıdıkça sürtüşmeleri de kaçınılmazdır.

Oğlak İçin Yengeç;

Oğlak yengecin karşıt burcudur. Bu yüzden ilişkileri gergin ve rahatsızdır. Açıları varsa durum daha gerilimli olabilir. Karşıt açı yoksa belki yengecin bağlılığı ile oğlağın vicdanlılığı uyumlu bir beraberlik getirebilir. Ancak yengecin oğlağı duygusuz görmesi oğlağın yengeci mantıksız görmesi gibi kaçınılmazdır.

Kova İçin Yengeç;

Kova yengeci anlayamayacak burçların başında gelir. İçinde herkesten sakladığı koskoca bir dünya taşıyan Yengeç, her şeyi açıklıkla ortaya koyan özgür ruhlu Kova tarafından gerçekten anlaşılmazdır.

Balık İçin Yengeç;

Balık yengeç için en dostça burçtur. İki bensizlik ve empatik karakter, hayal dünyalarının en gizli sırlarını bile paylaşabilirler. Birbirlerini kelimelerden önce sezgileriyle hissedip tanıyan ikili, konuşmadan küçük ima ve işaretlerle anlaşabilirler. Bu ikilinin akıllıca yürütülesi gereken işleri için ise endişelenmek gerekir.

Yengeç İçin Yengeç;

Sıcak ve anlayışlı bir dosttur. Güneşleri birleşirse duygusal beklentileri ilişkiyi açmaza sokabilir. Fazla empatik olmaları sebebiyle birbirlerini çok iyi anlarlar. Bu da ilişkinin yürümesi için gerekli birbirini çözme arayışını ortadan kaldırır.

error: Content is protected !!